Іспанія на заключних хвилинах виграла драматичний фінал і вчетверте стала чемпіоном Європи з футболу

Збірна Іспанії вчетверте в історії стала чемпіоном Європи з футболу. В фіналі Євро-2024 іспанці мінімально переграли збірну Англії — 2:1.

Іспанці перед фіналом виграли всі шість матчів турніру і загалом забили 13 голів — найкраща результативність на чемпіонаті. Англійці ж мусили відіграватися у кожному з трьох поєдинків плейоф і лише в серії пенальті пройшли Швейцарію в 1/4 фіналу.

Як пройшов фінал Євро-2024?

• За перший тайм суперники на двох завдали лише одного удару в площину: на компенсованих хвилинах голкіпер Іспанії Унай Сімон мусив рятувати команду після https://vpered.od.ua/wp-admin/edit.php?post_type=popupудару Філа Фодена з меж штрафного майданчика.
  • Друга половина зустрічі розпочалася з голу іспанців. У команди Луїса де ла Фуенте “зіграла” пара вінгерів: Ламін Ямаль вивів на удар Ніко Вільямса, і той пробив повз Джордана Пікфорда — 1:0!
  • За лічені хвилини шанс подвоїти перевагу “фурії” отримав Дані Ольмо. З передачі Вільямса хавбек позбувся опіки і виходив на ударну позицію, але до м’яча належним чином не приклався — повз ворота.
  • Після години ігрового часу команди обмінялися гострими ударами з-за меж штрафного: на момент Джуда Беллінгема, коли м’яч пройшов поруч зі стійкою іспанці відповіли спробою Фабіана Руїса — над поперечиною.
  • Трьох хвилин після виходу на заміну вистачило Коулу Палмеру, аби відновити паритет. Джуд Беллінгем відкотив м’яч під удар “джокеру” англійців, а той спрямував його у дальній кут — 1:1!
  • Ямаль міг виривати для Іспанії перемогу в заключні 10 хвилин, але з його ударом впорався Пікфорд, здійснивши свій вже четвертий сейв у поєдинку.
  • За чотири ж хвилини спрацювала заміна де ла Фуенте: Мікель Оярсабаль замкнув простріл від Марка Кукурельї, випередивши захисників та Пікфорда з підступів до воротарської. Іспанія вдруге повела — 2:1.
  • Вирішальним ж стало вибавання м’яча з лінії воріт у виконанні Ольмо, що завадив Англії зрівняти рахунок на останній хвилині основного часу.

Що означає перемога Іспанії?

• Іспанці вчетверте в історії виграють головний трофей Євро. І вперше — з 2012 року, коли у київському фіналі розгромили збірну Італії.
    • Англія вдруге поспіль поступається у фіналі чемпіонатів Європи — стала першою такою збірною в історії. У 2021 році команду Саутгейта лише в серії пенальті переграли італійці.
    • Іспанія випередила Німеччину і одноосібно стала найтитулованішою збірною в історії чемпіонатів Європи.
    • 15 голів, які забили підопічні де ла Фуенте впродовж турніру, — історичний рекорд результативності в одному розіграші Євро.